Paylaş

Özet

Fimar Mermer Maden A.Ş. şirketi Mehmet EMMİOĞLU, İbrahim EMMİOĞLU ve Ahmet EMMİOĞLU (Merhum) kardeşler tarafından 1986 yılında Sivas’ta kurulmuştur.

okumaya devam et

Hakkımızda

Fimar Mermer Maden A.Ş. şirketi Mehmet EMMİOĞLU, İbrahim EMMİOĞLU ve Ahmet EMMİOĞLU (Merhum) kardeşler tarafından 1986 yılında Sivas’ta kurulmuştur. İlk olarak atölyecilik sistemi ile başlayan serüven; daha sonraki yıllarda yapılan girişimlerle, atölyecilik sisteminden fabrikalaşma ve ocak işletmeciliği sistemine taşınmıştır. İlk fabrika sistemine geçiş Sivas Mermer Fabrikasının kurulmasıyla sağlanmıştır. Bunu takip eden ocak işletmeciliği girişimi Amasya ilinde başlamış ve burada çıkan yüksek niteliklik olması Fimar’ın Türkiye ve yurtdışı pazarında hızla büyümesine katkı sağlamıştır. Oluşan bu pazardaki payını büyütmeyi hedefleyen Fimar daha sonra Amasya’da ve Türkiye genelinde ilkler arasına giren Fimar, Amasya Mermer fabrikasını kurmuştur. Pazardaki yelpazesini genişletmek için yeni sahalar arayışı sonucunda Türkiye ve yurtdışı pazarlarlarında boy gösteren Fimar, Karaman ilinde çıkan Diana Rosa ve Mersin ili Erdemli ilçesinde bulunan Cremera taşını gün yüzüne çıkartmıştır.

Fimar Mermer A.Ş. bünyesine kattığı ocaklar ve fabrikalarla pazardaki ivmesini her zaman yükseltmektedir ve Sivas ili sınırları içerisinde ihracat birincisi olmuş, Türkiye genelinde ilkler arasına girmeyi başarmıştır. Her geçen gün yükselen bu ivmeye oranla hizmet ağını genişletmektedir. Fimar Mermer A.Ş. olarak bu yola başlayan firmamız bugün farklı sektörlere hizmet veren bir şirketler grubunu oluşturmuş ve holding yapısına geçmiştir. Fimar Holding A.Ş. insana ve doğaya saygı ilkesi ile başladığı yola yine aynı azim ve kararlılıkla ilerlemektedir.

Mermer Ocaklarımız Ulutepe, Burdur, Makedonya, Karaman
Mermer Fabrikalarımız Amasya, Sivas, Makedonya
Fimar Holding
Tanıtım
Filmi

Fimar Holding’in temelleri Mehmet, İbrahim ve Ahmet Emmioğlu kardeşlerin 1986 yılında Sivas’ta mermer işleme atölyesi açması ile atılmıştır.

1986

Kuruluş

Fimar Holding’in temelleri Mehmet, İbrahim ve Ahmet Emmioğlu kardeşlerin 1986 yılında Sivas’ta mermer işleme atölyesi açması ile atılmıştır.

1989-90

Faaliyet

Mermer ocak işletmeciliği faaliyetlerine başlandı.

2002

Fimar Stone

Markası ile mozaik sektöründe şirketimize ait mermer ocaklarından sağlanan eşsiz taşlarla işlenen ürünler çok kısa zamanda yurtiçi ve yurtdışı satışları başladı.

2010

Fimar Tarım & Hayvancılık

% 100 organik ürün felsefesiyle Amasya’da Fimar Tarım ve Hayvancılık LTD. ŞTİ markasını kurduk. Ekim alanlarımızdan elde edilen yem bitkisi ile hayvanlarımızın yiyecek yem ihtiyacı karşılamaya başladık.

2013

Turizm

Amasya’nın eşsiz doğasında kuruduğu Fimar Life Thermal Resort Hotel ile butik şekilde turizm sektörüne giren Fimar Holding, sağlık ve konforu tek çatı altında sunmaya başladı.

2015

Yapı & İnşaat

Fimar Yapı olarak inşaat sektörüne yeni bir adım atılmıştır.

2017

Makedonya Ocak

Kuzey Makedonya’da yeni bir mermer ocağı açtık.